Wieś Włóki Wita!

... serdecznie zapraszamy.

UTWARDZENIE TERENU PRZY SALI

Dodano 18 maja o 9:41 przez Administrator

Na początku maja kilku mieszkańców naszej miejscowości uczestniczyło w pracach polegających na utwardzeniu terenu przy Sali Integracji Społecznej we Włókach. W tym miejscu znajdują się kosze na śmieci do których mieszkańcy wrzucają odpady.  Niewłaściwe ukształtowanie terenu oraz opady atmosferyczne powodowały zalewanie tego miejsca wodą a co w konsekwencji prowadziło do utrudnień przy wyrzucaniu odpadów oraz następnie opróżniania pełnych kontenerów, które ugrzęzły na podmokłym terenie. Te przedsięwzięcie miało na celu wykonanie utwardzenia terenu oraz wyłożenie kostką betonową placu pod kosze na śmieci co w efekcie poprawi funkcjonalność i estetykę tego miejsca. Te zadanie zostało wykonane dzięki pracy mieszkańców wsi a byli nimi: Marcin Pięt, Damian Łozowicki, Konrad Adamek oraz Dariusz i Jakub Kubiszyn. Materiały potrzebne do tego zadania zostały zakupione przez Urząd Gminy Dzierżoniów.

Czytaj dalej

MAJÓWKOWA WYCIECZKA

Dodano 11 maja o 20:13 przez Administrator

Piękny, słoneczny sobotni poranek powitał wszystkich mieszkańców Włók, którzy postanowili spędzić go na łonie natury. Tym razem celem naszej wyprawy okazała się Wielka Sowa. Po dotarciu na wyższy szczyt Gór Sowich mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy, które zapierały dech w piersiach. Dodatkową atrakcją naszej wycieczki była wizyta w gospodarstwie agroturystycznym, w którym mogliśmy zjeść posiłek oraz podziwiać zwierzyniec, który tam się znajduje. Jednak najmilszą niespodziankę sprawiliśmy młodej parze, która tam postanowiła wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętować tą wyjątkową chwilę w swoim życiu. Wycieczka była bardzo udana a wspólne biesiadowanie na długo utkwi nam w pamięci. Zapraszamy za rok.

Czytaj dalej

PIŁKARSKA MAJÓWKA WE WŁÓKACH

Dodano 3 maja o 14:57 przez Administrator

W dniu 1.05.2016r. odbył się V Turniej Piłkarski o Puchar Sołtysa wsi Włóki. Do rozgrywek zgłosiły się 4 drużyny. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Spotkania obfitowały w dużą ilość goli, emocji było co nie miara. Po rozegraniu 6 spotkań ostatecznie zwycięzcą turnieju został zespół „IN TIME”, drugie miejsce przypadło „ISKRZE” Kiełczyn, a na najniższym stopniu podium znaleźli się „BŁĘKITNI” Książnica. IV miejsce zajęła drużyna o wdzięcznej nazwie „BANDA” Tuszyn. Najlepszym strzelcem turnieju został Łukasz Grzywiński zdobywca 8 bramek.  Najbardziej dojrzałym piłkarsko zawodnikiem okazał się Adam Duź a najlepszym bramkarzem Szymon Bobrowski. Puchary oraz medale dla występujących drużyn i zwycięzców kategorii indywidualnych wręczył Marcin Pięt – Sołtys wsi Włóki. Sędzią głównym turnieju był Robert Grzywiński. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali po kiełbasce, którą przyrządził  Augustyn Mucha, a panie Stanisława Wierzbicka i Małgorzata Calów zadbały o wyśmienite wypieki oraz gorące napoje zagrzewające zawodników do walki.   

Sołtys i Rada Sołecka wsi Włóki serdecznie dziękuje wszystkim drużynom za udział w zmaganiach sportowych oraz jest niezmiernie wdzięczna wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji turnieju.  Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Gminy Wiejskiej Dzierżoniów. Zapraszamy za rok na VI Turniej o Puchar Sołtysa wsi Włóki. Sołectwo Włóki.

Czytaj dalej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1038 39 następna »